Tema | Tamsis Otomasyon ve Kontrol Mühendisliği | PLC, Skada Yazılımları Türkiye

Metin boyutunu değiştirmek için Ctrl tuşuna ve büyütmek için + küçültmek için - ye basın.

Linkedin

TEMA MAKİNA OTOMASYON

HABERLER

Haberler

Siemens S7-1200

Siemens S7-1200 serisi plc ler yeni yayınlanan siemens bültenlerinde kompakt ve güçlü olarak tanıtılmaktadır. Bu sebeple S7-1200 plc leri arıtma tesisi otomasyonlarında kullanıyoruz. Arıtma tesis MCC , PLC ve Kompanzasyon panoları İSKİ tesisleri için projendirilmiş ve imalatları tamamlanmıştır. Siemens S7-1200 PLC ve KTP serisi dokunmatik ekranlar kullanılarak uzak mesafedeki arıtma tesisleri otomatik kontrolleri yapılmıştır. Merkez istasyonda ise TIA Portal WinCC skada yazılımı , Siemens TCS Telecontrol Server Basic ile gerçekleştirilmiştir. Türk servis sağlayacının GSM haberleşme teknolojisinden faydalanılmış ve uzak istasyonlardaki arıtma tesisleri merkez istasyona bağlanmıştır. Merkez istasyon server bilgisayarında, uzak istasyonlar ile ilgili trend grafikeler ve data history grafikleri oluşturulmuştur

 

KABLOSUZ HABERLEŞME(AHTAPOT BASKI MAKiNESi)

Ahtapot baskı makinesi otomasyonunda kablosuz access point olarak Airties markası kullanılarak iki PLC arasında veri transferi sağlanarak, dönen mekanik aksamda fırça ve bilezik kullanımı yapılmadı. Böylece data iletiminde problem olmadı.

LENZE 8400 İNVERTER İLE JİGER MAKİNESİNİN KONTROLÜ

8400 lenze sürücüler CAN haberleşmesi yapılarak jiger makinesinin AC motorlarını hassas bir şekilde kontrol etmektedir. Gerginlik ve hız kontrolü başarılı bir şekilde uygulanmıştır.

STAJ VE EĞİTİM

Fransa Universite Haute Alsace Instutu de Technologie de Touluse öğrencisi staj çalışmasını firmamızda 10 hafta süreyle başarıyla tamamlamış ve çalışmasıyla okulunda firmamızın ismini yazdırmıştır. Staj konusu 'Siemens TIA portal ve TCS kullanarak uzak mesafe GSM altyapılı haberleşme' olup, konu hakkında zaten mevcut altyapısını uygulama ile daha da kuvvetlendirmiştir. Kendisine beraber çalışmamızdan dolayı teşekkür ederiz!
Haute Alsace Instutu de Technologie de Touluse - FRANCE