Metin boyutunu değiştirmek için Ctrl tuşuna ve büyütmek için + küçültmek için - ye basın.

Linkedin

TEMA MAKİNA OTOMASYON

Hizmetler

Makina

Tekstil Makineleri Silindirli Kurutma

TEMA, daha önce dönemler tekstil makinaları imalatında önemli makinaları anahtar teslim, yerli malzeme ve Türk mühendislik birikimiyle tamamlamıştır. Bu makinelerden bir tanesi de açık en kumaşlar için kurutma amacıyla tercih edilen silindirli kurutma makinesidir.
İMALAT FARKLILIKLARI
Silindirli kurutma , ram makinesindeki enerji maliyetlerini daha azaltmak amacıyla tercih edilmiştir. Yandaki montaj resimlerinden de görüldüğü üzere tüm silindirler teflon kaplanmıştır. Döner buhar başlıkları buhar giriş ve kondens dönüşleri aynı taraftan yapılmıştır. silindirli kurutma giriş ve çıkışında J-box kullanılmıştır. Silindirli kurutma giriş ve çıkışında kumaş merkezleme elemanları kullanılmıştır.
MAKİNE OTOMASYONU
TEMA, silindirli kurutmada Lenze 8200 serisi vektör kontrollü hız kontrol cihazları kullanmıştır. Makinede senkronizasyon amaçlı tanzervalsler kullanmış ve gerginliğin ayarlanmasını pnomatik regülatörler ile tamamlamıştır.
HAVALANDIRMA
Silindirli kurutma üst kısmında iki bölgeli havalandırma tasarımı uygulanmış ve fan kombinasyonu ile kumaştan uzaklaşan buhar emilerek makineden damlamaya fırsat vermeden uzaklaştırılmıştır. Damlamayıı önlemek amacıyla aynı zamanda davlumbaza extra bükümler verilmiş ve olası damlama ihtimaline karşı oluşturulan bu bölgelerde toplanan sular aşağıya boru yardımıyla aktarılmıştır.
KUMAŞ BİRİKTİRME J-BOX
TEMA, silindirli kurutma makinesi giriş ve çıkışına yeni kumaş girişlerinde ve çalışılan kumaşı doka almak işlemlerinde durdurmamak ve böylece enerji ve zaman tasarrufunda bulunmak amacıyla JBOX tasarlamış ve uygulamıştır. Bu JBOXlarda yığma hızı yüksek hızlı olup böylece kısa sürede dokun boşaltılması sağlanmıştır.
KUMAŞ SOĞUTMA SİLİNDİRLERİ
Makine çıkışında 2 adet soğutma silindiri sayesinde kumaşın yüksek ısıda makineden uzaklaşmasına engel olarak diğer proseslere de zaman kazandırmaktadır.